Tüm Eğitim Sen’den 500 Çocuğa Giyim Yardımı

HomeManşetGüncel Gelişmeler

Tüm Eğitim Sen’den 500 Çocuğa Giyim Yardımı

Genel Merkezi Siirt’te bulunan Tüm Eğitim Sen Genel Başkanı Selman Aksu, tarafından düzenlenen basın toplantısında toplanan yardımlar tanıtıldı. Ak

Tüm Eğitim-Sen’den kadınlara karanfil
8 Mart Dünya Kadınlar Günü (Başka Özgecanlar Ölmesin) Paneli Düzenlendi
Kuruluşu Açıklandı

Genel Merkezi Siirt’te bulunan Tüm Eğitim Sen Genel Başkanı Selman Aksu, tarafından düzenlenen basın toplantısında toplanan yardımlar tanıtıldı.

Aksu, Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed’in doğduğu gece olan Mevlit Kandili dolayısıyla yardıma muhtaç 500 öğrenciye giyim yardımı yapıldığını söyledi.

Sendika bünyesinde oluşturulan komisyonun bir aylık çalışması neticesinde maddi durumu kötü olan ailelerin çocuklarına giyim yardımı yapılmak üzere çalışma başlatıldığını belirten Aksu, hayırseverlerin yardımıyla bugün 500 çocuğu giydireceklerini ifade etti.

Çocuklara kışlık giyim yardımında bulunduklarını anlatan Aksu şunları ifade etti:

“Özellikle bölgemize göç başladığından beri göz ardı edilen yerli, yardıma muhtaç aileleri tespit etmeye çalıştık. Bununla beraber tabiki sığınmacı durumunda bulunan ve kendilerine herhangi bir yardımın ulaşmadığı tespitinde bulunduğumuz aileleri de göz ardı etmeden bu yardımları gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştırmayı hedefliyoruz. Bu yardımın özellikle mevlid kandili gibi çok önemli bir güne denk gelmesi bizim ve hayırseverler için ayrıca önem taşımaktadır. Sendika olarak bundan sonra da buna benzer yardımları yapmayı hedefliyoruz.”

Yardımların dağıtımı sırasında çocukların çekilmesini uygun bulmadıklarını belirten Aksu, bunun için dağıtım öncesinde basın açıklaması yapmayı ihtiyaç his ettiklerini kaydetti.

 

tum-egitimsen-siirtte-giyim-yardimi

YORUMLAR

WORDPRESS: 0