Tüm Eğitim-Sen Yarıyıl mesajı yayınladı

HomeManşetİlanlar

Tüm Eğitim-Sen Yarıyıl mesajı yayınladı

Siirt Tüm Eğitim-Sen Genel Merkezi tarafından Yarıyıl tatili nedeniyle yayınlanan açıklamada, öğretmen, öğrenci ve velilere seslenildi. Değerli öğr

Tüm Eğitim-Sen’den kadınlara karanfil
Görevde Yükselme Sınavı için Yolluk ve Yevmiye Talebinde bulununuz..
Öğretmen ve Personellere Ek Zam Talebi
Siirt Tüm Eğitim-Sen Genel Merkezi tarafından Yarıyıl tatili nedeniyle yayınlanan açıklamada, öğretmen, öğrenci ve velilere seslenildi.
Değerli öğretmenler, sevgili öğrenciler, kıymetli  veliler, saygıdeğer eğitim camiasının tüm unsurları.
Yaklaşık 900 bin eğitim çalışanı 20 milyon öğrencisiyle birlikte el ele vererek ülkemiz adına büyük umutlarla başladığımız 2014-2015 eğitim öğretim yılı’nın birinci yarısını 23.Ocak 2015 Cuma günü itibariyle bitirmiş bulunmaktayız.
Değerli Öğretmenler,
Bir ülkenin kültürel, sosyal ve ekonomik kalkınmasında, halkın refah ve huzur içinde yaşamasında temel unsur, hiç şüphe yok ki insan ve insana verilen değerdir. Eğitimin temel hedefi ise sağlıklı, çalışkan , üretken, araştıran, sorgulayan ve yorumlayan bireyler yetiştirmektir. Sizler dünyanın en kutsal mesleğini yapmaktasınız. Bugünün küçükleri, yarının büyükleri, istikbalimizin güneşi, geleceğimizin teminatı olan sevgili çocuklarımız sizin atölyelerinizde, sizlerin ellerinde şekillenmektedir. Onları temel hak ve hürriyetler çerçevesinde yetiştirmeye çalışırken büyük gayret ve özveri ile çalışmaktasınız. İkinci dönemde da daha iyi şeyler başaracağınıza, geleceğimiz  için eğitim seviyesini elbirliği ile bulunduğu noktadan çok daha yukarılara taşıyacağınıza ve bütün gücünüzle yola devam edeceğinize inanıyor, hepinize kutsal emeklerinizden dolayı teşekkür ediyoruz.
Sevgili öğrenciler,
Karnelerinizi elinize aldığınızda inanıyoruz ki hepiniz çok sevineceksiniz. Ancak, başarılı olamayanlarınız da ola bilir, ki bu da gayet doğaldır, onlar da asla üzülmesinler. Her şey not demek değildir. Kendinizi asla karne stresine sokmayınız. İyiyi, doğruyu, güzeli arayarak derslerinizde başarılı olmak için neler yapabileceğinizi düşününüz. İkinci dönemde daha istekli ve planlı çalışarak başarılı olacağınıza gönülden inanıyoruz. Başarınız için size en çok gerekli olan şey özgüveninizi arttırmaktır. Cesaretinizi ve güveninizi hiçbir zaman kaybetmeyiniz. Tatilinizi en iyi şekilde değerlendirmenizi, bol bol kitap okumanızı, ikinci kanaat döneminde de aynı azim, sabır ve kararlılıkla daha çok çalışarak hedeflediğiniz başarılara ulaşacağınıza yürekten inanıyor ve sizlere güveniyoruz.
Kıymetli anne ve babalar,
Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın her yönüyle iyi yetişmeleri için elinizden gelen her türlü fedakarlığı göstermektesiniz, yapılan fedakarlıklar karşısında anne ve babalar çocuklarının başarılı olmasını isterler. Ancak bu her zaman mümkün olmayabilir. Sevgili yavrularınızın karneleri nasıl olursa olsun, ailesinin desteğine, güvenine, sıcaklığına ve şefkatine her zamankinden daha fazla ihtiyacı olduğunu lütfen unutmayınız, onlara karşı her zaman sevgi,  şefkat dolu, sevecen, hoşgörülü ve örnek bir rol modeli olunuz. Yavrularımızın her zaman için bizlere ihtiyaçları olduğunuz asla ama asla unutmayınız.
Şunu çok iyi biliyoruz ki çağdaş medeniyetler seviyesine çıkmak, ancak ve ancak iyi eğitilmiş ve yetiştirilmiş sağlam bir nesil ile mümkün olabilir. Evlatlarımızı bu şekilde özverili gayretleriyle eğiten ve öğreten öğretmenlerimizin de yoğun bir tempoda geçen yorucu bir dönemin ardından dinlenmeyi hak ettiklerine inanıyor, çalışmalarından dolayı hepsine tek tek teşekkür ediyoruz.
Bu duygu ve düşüncelerle Tüm Eğitim-Sen yönetim kurulu adına eğitim ordumuzun kurmayları olan idareci ve öğretmenlerimiz başta olmak üzere, bu ordunun neferleri olan öğrencilerimize ve ailelerine sağlıklı ve huzur dolu bir yarıyıl tatili geçirmelerini diler; tüm idareci, öğretmen ve diğer eğitim çalışanlarımıza, velilerimize ve de geleceğimizin teminatı öğrencilerimize sevgi ve saygılarımızı sunarız.
Tüm Eğitim-Sen
Genel Merkezi

YORUMLAR

WORDPRESS: 0