Tüm Eğitim-Sen 1. Olağan Genel Kurulu

HomeManşetGüncel Gelişmeler

Tüm Eğitim-Sen 1. Olağan Genel Kurulu

Tüm Eğitim-Sen 1. Olağan Genel Kurulu Genel Merkezi Siirt olan ve Siirtli Memurların Kurduğu Tüm Eğitim ve Bilim Çalışanları Sendikası (Tüm Eğitim-

Öğretmen ve Personellere Ek Zam Talebi
8 Mart Dünya Kadınlar Günü (Başka Özgecanlar Ölmesin) Paneli Düzenlendi
Kuruluşu Açıklandı

Tüm Eğitim-Sen 1. Olağan Genel Kurulu

Genel Merkezi Siirt olan ve Siirtli Memurların Kurduğu Tüm Eğitim ve Bilim Çalışanları Sendikası (Tüm Eğitim-Sen) ilk genel kurul seçimlerini 21 Eylül 2014 Pazar günü Siirt Halk Eğitim Merkezinde yaptı.

Siirt Haberi – 22 Eylül 2014 Pazartesi – 04:10
Genel Merkezi Siirt olan ve Siirtli Memurların Kurduğu Tüm Eğitim ve Bilim Çalışanları Sendikası (Tüm Eğitim-Sen) ilk genel kurul seçimlerini 21 Eylül 2014 Pazar günü Siirt Halk Eğitim Merkezinde yaptı.
Resmi küçültmek için üzerini tıklayın…
Genel Merkezi Siirt olan ve Siirtli Memurların Kurduğu Tüm Eğitim ve Bilim Çalışanları Sendikası (Tüm Eğitim-Sen) ilk genel kurul seçimlerini 21 Eylül 2014 Pazar günü Siirt Halk Eğitim Merkezinde yaptı.

Kongrede, 120 delegenin oy kullandığı seçime tek liste ile gidildi. Tüm Eğitim ve Bilim Çalışanları Sendikası (Tüm Eğitim-Sen) Genel Başkanlığı’na Selman Aksu yeniden getirildi.

Halk Eğitim Merkezi’ndeki kongrede konuşan Aksu, Sözlerine Sendikalarının genç ve idealist olduğunu belirterek başladı.

“Sendikamız Eğitim İşkolunda 9 Nisan 2014 te kurulmuş ve 21 Eylül 2014 Pazar günü 1. olağan genel kurulunu yapmakta olan genç bir sendikadır. Çok değil daha 5 ay öncesine kadar sendikamızı yeni kurduğumuzda bize ömür biçenler vardı, 2 ay 3 ay gibi!! Ve bizi saysılar olarak iddia konusu yapanlar vardı!! Ama bugün her şeye rağmen 3 haneli rakamların ortalarına gelmiş olmanın, Türkiye’nin diğer illerine sıçramış olmanın ve ilimizde şubeleşmeye emin ve hızlı adımlarla gitmenin haklı gururunu yaşıyoruz. Bize bunu yaşatan bizi asla yalnız bırakmayan, en az bizler kadar gönüllü çalışıp bu sendikayı sahiplenen üye ve dostlarımıza sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.

tum-egitimsen-genel-merkez-kongresi

IMG_6071 IMG_6075 IMG_6079 IMG_6080  IMG_6092 IMG_6101

IMG_6083

“Konuşmamı bitirmeden önce çalışanlarımız için çok önemli 2 projeyi sizinle paylaşmak istiyoruz.

Birincisi; hemen yarından geçerli olacak şekilde, özellikle ilimizin ve bölgemizdeki diğer illerin, tedavi amaçlı Ankara ve İstanbul illerine hangi koşullarda gittiğini ve hangi koşullarda konaklama sıkıntısı çektiğini bizzat yaşamış insanlar olarak, suiistimalleri engellemek için bazı özel şartları yerine getirmek koşuluyla konaklama ücretlerini sendikamız karşılayacaktır. Evet yanlış duymadınız yarından geçerli olacak şekilde Ankara ve İstanbul İllerine tedavi amaçlı giden üyelerimizin konaklama ücretlerini sendikamız karşılayacaktır bundan geri dönüş yoktur….bu müjdemiz herkese hayırlı olsun.

İkincisi ise henüz proje aşamasında olan ancak üzerinde yoğun bir şekilde çalıştığımız üye kesintilerinin bir bölümünün emeklilik esnasında çalışanlarımızın emekli ikramiyesine ilave ederek kendilerinden kesilen miktarın oldukça üstünde bir miktarla onlara iade etmek olacaktır. Projemizi bu konuda uzman arkadaşlarımıza gönderdik ve çok detaylı bir şekilde üzerinde çalışmalar devam ediyor. İnşallah en yakın zamanda bununda hayata geçtiğine tanık olacaksınız.

Yalnız burada şunu özellikle ifade etmek istiyorum biz bu projelerimizi açıklarken. Sizde biliyorsunuz ki bunları henüz düşünmeye dahi gerek duymayan sendikalar fırsata çevirebilir. Ancak biz yine de niye böyle yaptınız bu bizim projemizdi şeklinde bir yanlışa ve bencilliğe düşmeyiz. Öncü olduğumuz için gurur duyar farklı projelerde yine yol gösterici olmak için yılmadan çalışmaya devam ederiz. Ümit ediyorum ki tüm sendikalar böyle projelerle üyelerine yardımcı olur ve bir nebze olsun çalışma koşullarında gördükleri zorlukları, hastalık ve yaşlılık dönemlerinde yanlarında olmakla ispatlar.” dedi.

Kongrede, 120 delegenin oy kullandığı seçime tek liste ile gidildi. Seçim sonunda sendika genel başkanlığına tekrardan Selman Aksu getirilirken Mithat Beydoğan,M. Nuri Sütçü, Musa Taş, İlhan İnan, Abdulah Elçioğlu ve M. Sabahattin Atabay yönetim kuruluna seçildi.

 

TÜM EĞİTİM SEN GENEL MERKEZİ

OLAĞAN GENEL KURULU OY PUSULASI

 

YÖNETİM KURULU      (ASİL)

1.Selman AKSU           (Genel Başkan)

2.Mithat BEYDOĞAN  (Genel Sekreter)

3.M. Nuri SÜTÇÜ        (Teşkilantlandırma Genel Sekreteri/Sorumlu Gen.Bşk Yrd)

4.Musa TAŞ                (Mali İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı)

5.İlhan İNAN               (Sosyal İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı)

6.Abdullah ELÇİOĞLU (Eğitim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı)

7.M. Sabahattin ATABAY(Mevzuat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı)

YÖNETİM KURURLU  (YEDEK)

1.Suat TEKİN

2.Selahattin AKSU

3.Fırat ALGAN

4.Aslı ŞENGÜL

5.Tekin KILIÇER

6.Rıdvan KAYA

7.Şirzat ÇOKTUR

 

DENETLEME KURULU    (ASİL)                               

1.Rıdvan BÖKE

2.Tekin ELÇİÇEK

3.Müslüm SALUVAN

4.Ramazan NAS

5.Güntaç YILMAZ

 

DİSİPLİN KURULU  (ASİL)                                    

1.Cahit CENGİZ

2.M. Kutup ERTENE

3.Abdulvahap ÇELİKBAŞ

4.Suat YARDIM

5.Barış AMCALAR

YORUMLAR

WORDPRESS: 0