Sendikaların rekabet alanı asla siyaset olmamalıdır

HomeBasın

Sendikaların rekabet alanı asla siyaset olmamalıdır

Tüm Eğitim-Sen, yaptığı yazılı açıklamada üyelerine ayrıcalıkları yaşatmaya devam ettiğini bildirerek aşağıdaki ifadelere yer verdi: “13.09.2014 ta

Tüm Eğitim Sen’in Mücadelesi Kazanımla Sonuçlandı! (Siirt Manşet)
Sendikamızdan Siirt Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Murat Erman’ı makamında ziyaret ettiler
Siirt Tüm Eğitim Sen’den 8 Mart Dünya Kadınlar Günü paneli düzenledi
Tüm Eğitim-Sen, yaptığı yazılı açıklamada üyelerine ayrıcalıkları yaşatmaya devam ettiğini bildirerek aşağıdaki ifadelere yer verdi:
“13.09.2014 tarihinde Diyarbakır’da yapılan Milli Eğitim Bakanlığı görevde yükselme sınavına Tüm Eğitim Sen üyelerini sınav merkezlerine kadar bırakarak sınav sonunda üyelerini toplu halde ilimize geri getirmek gibi bir ilke imza attık. Yaklaşık 2 aylık bir sınav hazırlığı döneminde üyelerimize gerek çalışma kitabı temin etmekte gerekse her hafta sonu özel bir yayın evine hazırlatarak yaptırdığımız toplam 6 deneme sınavı sonunda üyelerimizi sıkı bir sınava hazırladık. İnşallah bu gayretimizin meyvelerini üyelerimizin sınav sonunda başarılı olmalarıyla alacağız. Bizim için en büyük mutluluk bu olacaktır. Sınava giden üyelerimizi yalnız bırakmamak için Genel Başkan Selman AKSU ile Genel Sekreter Mithat BEYDOĞAN, Genel Başkan Yardımcıları Suat YARDIM ve Barış AMCALAR da üyelerimize eşlik ederek onların yalnız olmadığını bir kez daha gösterdik.
Sendikaların rekabet alanı asla siyaset olmamalıdır, sendikaların ve sendikacılığın asıl rekabet alanı sendikacılık hizmetlerinde üyelerine sağladıkları ayrıcalıklarla kendilerini kanıtlamaları olmalıdır. Ayrıca sendikacılığın bir diğer görevi; kendilerine ve üyelerine bireysel çıkar ve menfaat sağlamadan, eğitim ve öğretim çalışanları arasında kendi sendikalarına üye olma koşulu aramadan her kesime eşit ve adaletli yaklaşımlar göstererek hak kayıplarının olmamasına özen göstermektir.
Yaklaşık 5 aylık bir geçmişimiz olmasına rağmen hiç boş durmadan kısıtlı imkanlarımızla büyük bütçeli sendikaların düşünmeye dahi gerek duymadıkları hizmetleri yapmaya gayret gösterdik. Önümüzdeki hafta Pazar günü 1. Olağan Genel kurulumuzu yaptığımızda sendikacılık alanında çığır açacak müjdeli sürprizlerimiz olacak. Sendikacılık farklı bir hizmet anlayışıyla tanışmış olacaktır.
Tüm Eğitim ve Bilim Çalışanlarını sendikamıza güç katmaya davet ediyoruz.”

YORUMLAR

WORDPRESS: 0