İşkur Neyin Peşinde ?

HomeİlanlarSiirt

İşkur Neyin Peşinde ?

lkemizde son zamanlarda yaşanan işçi kıyımları ve işçi katliamlarına ilimizde birde İş-Kur tarafından alenen yapılan ve ismine “mülakat” koydukları iş

Görevde Yükselme Sınavı için Yolluk ve Yevmiye Talebinde bulununuz..
Üyelerimize Şemsiye Dağıttık
8 Mart Dünya Kadınlar Günü Paneline Davet

lkemizde son zamanlarda yaşanan işçi kıyımları ve işçi katliamlarına ilimizde birde İş-Kur tarafından alenen yapılan ve ismine “mülakat” koydukları işçi kayırmacılığı eklenmiştir.
Zaten işsizliğin ve yoksulluğun tüm çıplaklığı ve acımasızlığıyla kol gezdiği ilimizde birde torpilin en son yapılacağı düşünülen kurum tarafından kayırmacılıkla bu alımlar yapılırsa, vebali en başta kurum müdürü, akabinde Mülki amir ve Sosyal Çalışma Bakanının boynundadır.
İş-Kur’un işçi alımında uygulanan 35 yaş üzeri sınırı hangi kriterler gözetilerek konulmuştur? Mülakat senaryosunun bu seviyeye kadar inmesini kim veya kimler istemiştir? Böyle haksız hukuksuz ve ilahi adaletten uzak uygulamaların halk nezdinde nasıl bir karşılığı olacağının hesabı yapılmış mıdır? Bilinçli ve organize bir şekilde gençlerimiz toplumdan soyutlaştırılıyor mu? Hükümet ve Devletin Gençlere biçtiği değer, yaş sınırı koymak suretiyle önlerinin kesilmesi midir? Bu mülakatın ilimizin en başarılı okullarından biri olan Fen Lisesinde yapılması, Eğitim-Öğretime nasıl olumsuz bir etki yarattığı biliniyor mu?
Halkın ihtiyaçlarına cevap vermeyen, kendi ahbap ve yandaşlarından oluşturdukları ve ismine “mülakat” koydukları bürokrasi oyunu doğrudan veya dolaylı olarak sorumlu olanlara mutlaka şimdi değilse de uzun vadede zarar verecektir. bu mülakat oyununu sahneye koyanlar hizmet etmeyi bir görev alanı değil bilakis bir rant, ticaret ve yaltaklanma alanı olarak kullanmayı alışkanlık haline getirmişlerdir. Bizler, bu bölgenin nadide topraklarında ekilen nifak tohumlarından yayılan sarmaşıkların, lanetli tohumlarının, bu coğrafyanın halklarını yıllar yılı sömürdüğünü gördük. ancak, sözde adaleti ve eşitliği sağlamak için görev alan kurum yetkililerinin göz göre göre ve göğüslerini gererek üstelik tüm bunların dini hassasiyetler gözetilerek yapıldığına ilk defa tanıklık ettik.
Kuruluş ve varoluş nedeni özellikle bölgemizin sorunlarıyla beraber çalışanlarımız ve işsiz kesime uygulanan haksızlıkların giderilmesi olan, Bölgemizle beraber ilimizde genel Merkezli tek Sivil Toplum Kuruluşu olarak, bu haksız, hukuksuz, adaletsiz ve dini değerlerden uzak, ismine “mülakat” koydukları oyunun son bulması için Sayın Valimizden başlayarak tüm yetkilileri göreve çağırıyoruz.

YORUMLAR

WORDPRESS: 0