Eğitim Çalışanlarımıza Büyük Müjde

HomeManşetGüncel Gelişmeler

Eğitim Çalışanlarımıza Büyük Müjde

Milli Eğitim Bakanlığı zorunlu hizmet bölgesinde çalışan Öğretmen ve Personele yönelik zam yapmak için çalışmalara başladıklarını bildirdi. Her yıl

Yeni Genel Sekreterimizin Mesajı
Görevde Yükselme Sınavı için Yolluk ve Yevmiye Talebinde bulununuz..
Terörün ve Şiddetin Her Türlüsüne Lanet Olsun!

Milli Eğitim Bakanlığı zorunlu hizmet bölgesinde çalışan Öğretmen ve Personele yönelik zam yapmak için çalışmalara başladıklarını bildirdi.

Her yıl atanan öğretmenlerimizin yaklaşık % 80’i zorunlu hizmet bölgelerine atanmasına rağmen , 1 yılın sonunda bu öğretmenlerimizin neredeyse yarısı özür grubundan batı illeri başta olmak üzere 30 ile gitmektedirler. Milli Eğitim Bakanlığı Doğu ve Güneydoğu illeri başta olmak üzere , zorunlu hizmet bölgelerinde öğretmen tutamıyor. Bu bölgelerde öğretmenlerin çalışma süresi 1 – 2 yıl arasında oluyor. Zorunlu hizmet bölgelerini 6 grupta planlamayı düşünen Bakanlık , Öğretmen ve Personellerimize hizmet bölgesine göre 450 – 900 TL arasında ek ücret ödemeyi planlıyor. Zorunlu hizmet bölgesinde görev yapanlara ödenecek ücrete dair düzenlemede sona gelindi.

Sendikamız uzun süredir üzerinde çalışıp hazırlamış olduğu taslağı bakanlığa daha önce göndermişti. Bakanlık da buna istinaden hazırladığı taslak kanunu Bakanlar kuruluna ve Maliye Bakanlığına sunacaklarını sendikamız yetkililerine bildirdiler. Konuyla ilgili önümüzdeki günlerde Milli Eğitim Bakanlığının bir açıklama yapmasını ve kanunun Meclis’e gönderilmesini bekliyoruz.

Öğretmen ve Personellere ücret konusunda daha önce de Sendikamız Genel Merkez yetkilileri bakanlık nezdinde Bakan Nabi AVCI, Müsteşar Yusuf TEKİN ve İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza AYDOĞDU ile görüşerek görüşlerini aktarmıştı. Kendileri de çok ciddi bir çaba içerisinde olduklarını ve bunu en kısa sürede sonuçlandıracaklarını bizimle paylaşmışlardı.

Konuyla ilgili girişimlerimizi hızlandırarak sonuçlandırmak için tüm gücümüzle konunun takipçisi olacağız.

 

TÜM EĞİTİM-SEN

Genel Merkezi

YORUMLAR

WORDPRESS: 0